27 Σεπ 2009

Έπεσε ηρωικά...

Την ήττα στην παράταση με σκορ 50-43 γνώρισε ο Παναιγειρατικός από τους Κουλοχέρηδες, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α3 (κ.α. 38-38). Η ομάδα μας αγωνιζόμενη με μόλις 6 παίκτες, σε μία αναμέτρηση που χαρακτηρίστηκε από το ιδιαίτερα σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων, ήταν καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα κοντά στο σκορ ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να γυρίσει μία διαφορά 8 πόντων στα τελευταία λεπτά. Με δεδομένες τις απουσίες (ο Τρωγάδας ειδοποίησε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή ότι δεν θα αγωνιστεί) αλλά και το γενικότερο κλίμα που κυριάρχησε εντός γηπέδου, οι παίκτες μας μόνο ως ήρωες μπορούν να χαρακτηριστούν.
Όλοι πλέον αναμένουν τον επόμενο αγώνα στις 11/10 με αντίπαλο τον Αίολο, οπότε κι ο Παναιγειρατικός θα έχει την ευκαιρία να σημειώσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

ΠΑΝΑΙΓΕΙΡΑΤΙΚΟΣ: Μαργαρίτης Γ. (8 πόντοι), Μαργαρίτης Χ. (5 πόντοι), Χατζημωράκης (21 πόντοι), Ζήσιμος, Περάκης Ν., Αντωνίου (9 πόντοι)