9 Απρ 2011

Nέα ήττα για τον Παναιγειρατικό (vs Λαχαναγορά 2-4)

Παρά το καλό του α΄ ημίχρονο, και παρά το γεγονός ότι εκείνος άνοιξε το σκορ, ο Παναιγειρατικός γνώρισε την ήττα στο σημαντικό παιχνίδι με τη Λαχαναγορά με σκορ 4-2. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν στο 2-2 με γκολ των Πάτση και Φιριππή με σουτ έξω από τη περιοχή. Ωστόσο οι "Αχαιοί" στο δεύτερο μέρος δεν εκμεταλλεύτηκαν την αμυντική αδράνεια που διέκρινε την αντίπαλη ομάδα και δέχτηκαν δύο τέρματα σε αντεπιθέσεις.
Τον αγώνα ξεκίνησαν οι: Μάνδυλας, Λάμπρου, Ντοάς, Φιριππής, Κρεκούκιας, Πάτσης, Τσιμπούρης και Ερμείδης, ενώ ως αλλαγή πέρασε στο β' μέρος ο αρχηγός Δημήτρης Μάντζος.

- Επόμενο προγραμματισμένο επίσημο παιχνίδι είναι την Παρασκευή 15/4 με αντίπαλο τους Ντεφορμέ, οι οποίοι στη χτεσινή αγωνιστική επικράτησαν της Ανόρθωσης με 4-0.