7 Οκτ 2012

Ξύπνησε αργά...

Την ήττα με 4-5 γνώρισε χθες στα γήπεδα του Μακρυγιάννη ο Παναιγειρατικός στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας. Η "Μαύρη Αρμάδα" δεν είχε και πάλι στη διάθεσή της πολλούς από τους βασικούς της ποδοσφαιριστές (ούτε καν τερματοφύλακα!) και αναγκάστηκε να αγωνιστεί με αλχημείες.
Ο ΑΟΠ βρέθηκε να χάνει ακόμη και με 1-5 (1-2 ημίχρονο), ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο πέτυχε τρία γκολ, με το χρονικό αυτό διάστημα να είναι το πιο θετικό στοιχείο που κρατούν οι Αχαιοί από το χθεσινό φιλικό. Καλύτερος του γηπέδου ο αρχηγός χθες Κώστας Πάτσης, που λίγο έλειψε να πετύχει το γκολ της χρονιάς από το κέντρο, αλλά το δοκάρι τον σταμάτησε!
Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Ντοά (ΤΦ), Κατσούρη, Μουτάφη, Μάριο, Πάτση (c), Θωμά, Χριστοφόρου, Φαίδωνα, ενώ ως αλλαγή μπήκε στο ματς ο προπονητής Δημήτρης Μάντζος.
Από δύο γκολ πέτυχαν οι Πάτσης και Φαίδων.
Αξίζει να σημειωθεί, τέλος, ότι η συμπεριφορά των αντιπάλων μας εντός κι εκτός γηπέδου ήταν άψογη και το χθεσινό παιχνίδι μαζί τους το ευχαριστήθηκαν όλοι μας.