25 Απρ 2010

ΠΑΝΑΙΓΕΙΡΑΤΙΚΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ: 29-46

Την ήττα με σκορ 46-29 γνώρισε σήμερα ο Παναιγειρατικός από το Διαγόρα στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας, αν και προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με 11-10, στη συνέχεια παρουσιάστηκε αγνώριστη, με κύρια χαρακτηριστικά την παντελή έλλειψη οργάνωσης, πειθαρχίας και αποφασιστικότητας, με αποτέλεσμα να πετύχει συνολικά μόλις 9 πόντους σε διάστημα δύο δεκαλέπτων. Στην τελευταία περίοδο, ο Παναιγειρατικός ισορρόπησε κάπως την κατάσταση με το επιμέρους σκορ να διαμορφώνεται σε 9-10 υπέρ του Διαγόρα, όμως ήταν πλέον πολύ αργά για οποιαδήποτε ανατροπή...Μελανό σημείο του αγώνα ήταν η αποβολή με ντισκαλιφιέ του Χατζημωράκη, του οποίου και το δελτίο κρατήθηκε, για εξύβριση εις βάρος του διαιτητή Ζιάτα.

ΠΑΝΑΙΓΕΙΡΑΤΙΚΟΣ: Προμπονάς 4, Μαργαρίτης Χ. 1, Σουργιάς, Ποποβιτς 8, Χατζημωράκης 14 (2), Ζήσιμος 2.